BEST Isparta

BOARD OF EUROPEAN STUDENTS OF TECHNOLOGY

BEST 1989 yılında kurulan kar amacı gütmeyen gönüllülük ilkesi ile çalışan uluslararası bir öğrenci topluluğudur.

34 farklı ülke ve 93 yerel BEST grubuyla araştırıp öğrenen, birlikte gelişen, yeniliklere meraklı gençlerden oluşan büyük bir öğrenci topluluğudur.

BEST Isparta , SDÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde 2013 yılında kurulmuştur . Kulübümüzün adı üniversitemizce Uluslararası

Mühendislik ve Teknoloji Öğrencileri Topluluğu olarak bilinmektedir.

BEST Isparta, SDÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde 2013 yılında kurulmuştur. Kulübümüzün adı üniversitemizce Uluslararası Mühendislik ve Teknoloji Öğrencileri Topluluğu olarak bilinmektedir. 93 yerel BEST grubundan biri olan BEST Isparta, düzenlediği etkinlikler ile üniversitemizin bütün öğrencilerine hitap etmeyi amaçlar. BEST Ispartaya katılan SDÜ öğrencilerini şirketler ile bir araya getirerek şirket-öğrenci- Üniversite üçgenindeki bağları güçlendirmeyi hedefler.
Her yıl düzenli etkinlikler düzenleyen BEST Isparta şirketler ile partnerlik kurarak onlara SDÜ bünyesindeki ve Avrupa’dan ülkemize konuk olan öğrenciler ile tanışma imkanı sağlar. Ayrıca BEST Isparta düzenlediği bu etkinliklerdeki eğitim, oturum ve resmi törenlerde aramızda yer alan değerli akademisyenlerimizle birlikte üçgenin son aşaması olan üniversite unsurunu da tamamlanmasını amaçlar. Anti hiyerarşik bir sistemle çalışan BEST Isparta üyeleri arkadaşlık ve dostluk ortamı içinde çalışırken BEST’in misyonu olan “Öğrencileri Geliştirmek” adına önemli katkı sağlar.